FA | EN | AR
دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧
جمع بازديدكنندگان امروز: 69
جمع بازديدها تاكنون: 352029


همايش روز قشر بسيج جامعه پزشكي در گرمسار برگزار شد.

همایش روز قشر بسیج جامعه پزشکی استان سمنان با حضور کاتب نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی، دکتر شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، دکتر محمد صادقی مشاور عالی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در امور مقاومت، هئیت رئیسه دانشگاه، سرهنگ خالقیان معاون هماهنگ کننده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان و اعضای خانواده بزرگ جامعه پزشکی استان سمنان در شهرستان گرمسار برگزار شد.


به گزارش روابط عمومي اداره كل پزشكي قانوني استان سمنان هشتم اسفندماه سالروز بمباران شیمیایی بیمارستان صحرایی حضرت فاطمه زهرا (س) در مناطق عملیاتی جنوب کشور (در چوئبده شهرستان آبادان در استان خوزستان و در نزدیکی رودخانه بهمن‌شیر) در عملیات والفجر ۸در سال ۱۳۶۴توسط هواپیماهای رژیم بعث عراق، به عنوان روز ملی بسیج جامعه پزشکی نامگذاری شده است.
دکتر شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این همایش، بیان داشت: همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند، بسیج مختص قشر خاصی نیست، همه آنانکه در دل عشق به بسیج و اراده خدمت به مردم و جامعه اسلامی را دارند، بسیجی هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با تأکید بر اینکه همانگونه که رهبرمان فرمودند؛ گفتمان بسیج باید در بین همه اقشار جامعه از پزشک و پرستار، هنرمند و روحانی، استاد و دانشجو، مهندس و کارمند، کارگر و کاسب، گسترش یابد، تصریح کرد: پایه‌های اصلی حرکت بسیج در مسیر الهی خود شناخت صحیح دوست و دشمن و حرکت بر محور ولایت است، آنچه راه درست را در بحبوحه دسیسه‌ها مشخص می‌کند، بصیرت است.

دکتر کاتب نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارتقای حوزه سلامت پس از انقلاب و اجرای موفقیت آمیز طرح تحول نظام سلامت در استان سمنان، بیان داشت: حماسه‌آفرینی‌های پزشکان، پرستاران، امدادگران و اعضای جامعه پزشکی بخش قابل توجهی از تاریخ دفاع مقدس ما است، احداث بیمارستان‌های صحرایی فراوان و ثبت انجام بیش از هزاران عمل جراحی در طول 8سال جنگ تحمیلی در این مراکز درمانی گواهی بر این افتخارآفرینی است.

دکتر حافظی رئیس بسیج جامعه پزشکی استان سمنان نیز در این مراسم با بیان اینکه گردهمایی بزرگ خانواده بسیج جامعه پزشکی با هدف ارج نهادن به فداکاری‌ها و ایثارگری‌های این قشر در طول دوران دفاع مقدس برگزار شده است، گفت: شاخص‌های سلامت در سطح استان سمنان شرایط مطلوبی دارد و فعالیت‌های بسیج جامعه پزشکی در این زمینه نقش بسیار مهمی ایفا کرده است.

وی افزود: توانمندی‌های بسیج جامعه پزشکی و خانواده نیک‌اندیش بهداشت و درمان می‌تواند نقش مهمی در کاهش محرومیت‌ها و خدمت‌رسانی به اقشار ضعیف جامعه به ویژه روستائیان داشته باشد.

سرهنگ خالقیان معاون هماهنگ کننده سپاه قایم آل محمد (عج) استان سمنان نیز با اشاره به رشادت های پرستاران و پزشکان در هشت سال دفاع مقدس نام گزاری این روز را فرصتی مناسب برای تجدید پیمان با پرستاران و پزشکانی دانست که در سالهای دفاع مقدس پشت و پناه تمام رزمندگان بودند.

معاون هماهنگ کننده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان از تمامی احاد جامعه به خصوص قشر جامعه پزشکی خواستند تا با بصیرت تمام قد حامی و پشتیبان مقام معظم رهبری باشند.

دکتر محمد صادقی مشاور عالی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در امور مقاومت نیز با تشکر از برگزار کنندگان این مراسم یادی نمود از پزشکانی در خارج از مرزها و با نام مدافع حرم به تمامی جهانیان ثابت نمودند تا راه شهدای بسیج جامعه پزشکی ادامه دارد.

مشاور عالی وزیر بهداشت افزود: بسیج جامعه پزشکی همواره به دشمنان این کشور ثابت نمودند که خدمات جامعه پزشکی تداوم داشته و پزشکان که دلسوختگان این جامعه می باشند هیچ گاه راهی را که امام به آنها نشان داده، گم نخواهند کرد.

در پایان این همایش از كانون ها و بسیجیان نمونه بسیج جامعه پزشکی استان سمنان به رسم یادبود با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

 

تاریخ انتشار: ٢٠:٥٨ -1396/12/09 کد مطلب :٣١١٢٣
  نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

آمار

راهنمای خدمات

راهنمای مراکز

ارسال شکایات
نشانی: ميدان سعدي، بلوار قدس، روبروي دادگاه انقلاب کدپستی: 3519643371
تلفن گویا: 3321790، دورنگار: 3330118،
پیام کوتاه: 20001372