• حضور مدیرکل پزشکی قانونی استان در خبرگزاری ایرنا مرکز سمنان

   حضور مدیرکل پزشکی قانونی استان در خبرگزاری ایرنا مرکز سمنان

   حضور مدیرکل پزشکی قانونی استان در خبرگزاری ایرنا مرکز سمنان

   صبح امروز دکتر نوروزی به همراه مسئول حفاظت و اطلاعات و روابط عمومی اداره کل در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا مرکز سمنان) حضور یافتند و ضمن دیدار و گفتگو با مسئول و خبرنگاران آن مجموعه، از همکاری ایشان در پوشش اخبار این اداره کل تقدیر کرد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان سمنان دکتر نوروزی در بازدید از خبرگزاری ایرنا گفت: نیمه نخست سال جاری 10 هزار و 267 نفر در پزشکی قانونی سمنان معاینه بالینی شدند. دکتر نوروزی هچنین گفت: پزشکی قانونی نهادی حاکمیتی است و نمی توان اعتبارهای این اداره کل را براساس تعداد نیروی انسانی مصوب کرد و باید دولت در افزایش اعتبار استانی آن تلاش کند. اکنون فعالیت کارکنان اداره کل پزشکی قانونی به عنوان مشاغل سخت محاسبه می شود اما میزان دریافتی آن ها در مقایسه با شرایط سختی که تحمل می کنند بسیار پایین است.

   وی خاطر نشان کرد: بسیاری از کارکنان پزشکی قانونی این و در بعضی از موارد این افراد با مشکلات متعدد روحی و روانی مواجه می شوند.

   دکتر نوروزی هچنین افزود: در سال های گذشته به دلیل های متعدد مانند طلاق یا تغییر فرهنگ اجتماعی، تشکیل پرونده های همسرآزاری رو به افزایش است.

   وی یادآور شد: زمانی که صحبت از همسر آزاری می شود ذهنیت عموم مردم به سمت آزار خانم ها می رود اما اخیرا تعداد مردانی که از آزار جسمی همسران خود شکایت دارند در پزشکی قانونی بیشتر شده است.

   وی خاطر نشان کرد: در گذشته تصادف های ساختگی در پزشکی قانونی استان سمنان به صورت آسیب های سطحی بود اما در زمان حاضر شکستگی دست، پا و بینی هم در این گونه مراجعه ها دیده می شود.

   مدیرکل پزشکی قانونی سمنان ادامه داد: با راه اندازی سالن تشریح در شهرستان گرمسار بخش قابل توجهی از مشکلات غرب استان در بخش پزشکی قانونی کاهش یافته است و باید خدمات پزشکی قانونی در چهار شهرستان مهدیشهر، میامی، آرادان و سرخه هم ارائه شود.

   دکتر نوروزی تصریح کرد: تحریم های اقتصادی تاثیر قابل توجهی در به روز رسانی نشدن تجهیزات پزشکی قانونی سمنان داشته است. وی ادامه داد: شرکت های دانش بنیان در داخل کشور با ساخت دستگاه های پیشرفته در نوسازی تجهیزات پزشکی قانونی کمک کنند.در سال گذشته تجهیزات قابل توجهی در بخش نوسازی آزمایشگاه های این نهاد انجام شد اما به دلیل تحریم ها، این دستگاه ها اکنون در پشت مرزها اجازه ورود به کشور را ندارد.

   وی اضافه کرد: دولت در کنار ارائه ارز مبادلاتی به دیگر نهادها برای خرید کالا برای این نهاد هم رویکرد های منسجمی را برای رفع این چالش برنامه ریزی کند.

   محمد جهانگیریان رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سمنان نیز در این بازدید اهداف و رسالت های خبرگزاری ایرنا و نیز برنامه های این خبرگزاری در استان را تشریح کرد.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها