• پیام مقام معظم رهبری به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز

   مدارس را مزین کنید به نماز خوانی نوجوانان

   پیام مقام معظم رهبری به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز

   پیام مقام معظم رهبری به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز

   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز، اجلاس سالانه ی نماز را نشانه‌ی حق‌گزاری در برابر فریضه نماز دانستند و درباره اهمیت نماز افزودند: نماز آنجا که با خشوع و حضور گزارده شود جامعه را به صلاح و سداد در زبان و عمل میکشاند و اعتلا میبخشد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان سمنان متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز که در استان سمنان برگزار شد و آیت‌الله شاهچراغی نماینده ولی‌فقیه در این استان، آن را قرائت کرد به این شرح است:

   بسم الله الرحمن الرحیم

   و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین
   اجلاس سالانه‌ی نماز از سوئی نشانه‌ی حق‌گزاری در برابر فریضه‌ئی است که میتواند بر همه‌ی اعمال و فرایض دیگر، روح بدمد و آنها را کارآمد کند: «إن قُبِلَت قُبِلَ ماسِواها» و از سوی دیگر خدمت بزرگی است به آنان که حقِّ این هدیه‌ی الهی را ندانسته و در آن سهل‌انگاری میکنند.
   نماز آنگاه که با خشوع و حضور گزارده شود جامعه را به صلاح و سداد در زبان و عمل میکشاند و اعتلاء میبخشد.
   بخش مهمی از گرفتاریها و آلودگیهای ما براثر نپرداختن به این حقیقت هشدار دهنده است. از این رو ترویج نماز با همه‌ی شیوه‌های اثرگذار، در شمار وظایف بزرگی است که همه باید بدان اهتمام ورزیم و شما دست‌اندرکاران این اجلاس بویژه عالم مجاهد جناب حجه الاسلام آقای قرائتی بحمدالله در این راه از توفیق الهی بهره‌مند شده‌اید.
   آموزش و پرورش میتواند در این عرصه از اثرگذارترین‌ها باشد.
   مدارس را مزین کنید به نمازخوانی نوجوانان؛ این برترین تضمین برای سلامتی آینده‌ی جامعه است.

   والسلام علیکم و رحمهالله و برکاته
   سیدعلی خامنه‌ای
   ۱۳ آذر ۱۳۹۷

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: